niedziela, 18 listopada 2018

Clarifying Colloidal Sulfur Mask. Dr. Dennis Gross/ Maska oczyszczająca z siarką dla cer trądzikowych.

Ta maska to ratunek dla mojej cery w kryzysie, wybawienie kiedy zmiany trądzikowe ulegają zaostrzeniu. Potrzebuję jej wtedy szczególnie aby powstrzymać niepożądane wypryski.
Clarifying Colloidal Sulfur Mask to koktajl sprawdzonych składników działających przeciwtrądzikowo, przeciwzapalnie i rozjaśniająco. Stworzona przez lekarza dermatologa, nikt przecież lepiej nie zna się na problemach skórnych niż lekarz. 
Kluczowym składnikiem produktu jest siarka koloidalna w optymalnym stężnieniu wynoszącycm 5%'. Znana już od straożytności, zwana minerałem piękności, odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie nie tylko skóry ale i wielu innych narządów. Niezastąpiona w leczeniu trądziku (także różowatego), bo działa bakteriobójczo, antyseptycznie reguluje wydzielanie sebum. sebum, zmniejsza rozszerzone pory. Kosmetyk z siarką powinien znaleźć się w łazience każdej osoby zmagającej się z wyżej wymienionymi problemami.
Pisałam wyżej o koktajlu składników, czas więc wymienić resztę. Kaolin, ekstrakt z kory wierzby (źródło kwasu salicylowego), a nawet retinol, ekstrakt z lukrecji, bisabolol czy opuncja. Składniki dobrano starannie tak aby z jednej strony działały przeciwzapalnie i łagodząco z drugiej. 
Higieniczne opakowanie, kremowa i nie zastygająca mimo obecności glinki to niewątpliwe zalety tej maski. Minusem dla niekórych może się okazać charakterystyczny zapach siarki.
Maska może być stosowana w tradycyjny sposób, czyli zmywana wodą po upływie 10minut, ale może też być maską nocną. Po nałożeniu wklepuję ją i tak zostawiam. Metodę tę lubię szczególnie w drugiej połowie cyklu, kiedy cera zaczyna wariować, wydziela większe ilości sebum, zaczynają pojawiać się wypryski.
Maska działa pięknie oczyszczająco, regulująco, znacznie przyśpiesza gojenie zmian zapalnych. Wykazuje silne działanie antybakeryjne, pomaga mi przetrwać ten najgorszy dla mojej cery czas. Matuje ale nie wysusza,  nawet kiedy stosuję ją często. Maska stosowana regularnie odżywia i rozjaśnia cerę. 
Jeśli więc macie problemy z trądzikiem, przetłuszczającą się cerę, zaskórniki Wam spać nie dają konecznie sięgnijcie po tę maskę. Będziecie spokojne i zadowolone z efektów jakie daje. To jest mój pewniak jeśli chodzi o lepszy wygląd cery!
(50ml/około 150zł. Kupiłam na Lookfantastic)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.