sobota, 8 grudnia 2018

Krem, który leczy trądzik. Centella Blemish Cream/ Cosrx.
 Z pewnych powodów (głównie zaburzeń hormonalnych) moja cera jest podatna na wypryski.W mojej rutynie pielęgnacyjnej potrzebuję terapii ukierunkowanych na przyśpieszenie gojenia się skaz a także zapobieganiu pojawianiu się nowych. Jednocześnie chcę aby środek taki nie działał zbyt radykalnie, nie wysuszał i koił  skórę. 
Tak więc jeśli macie podobne dylematy jak ja, skierujcie swoją uwagę ku koreańskiej  marce Cosrx a konkretnie kremowi Centella Blemish Cream. To produkt polecany cerom tłustym i trądzikowym.
W składzie woda z wąkrotki azjatyckiej, cynk i olejek z drzewa herbacianego.  Cynk w produktach kosmetycznych charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym, ściągającym i przeciwzapalnym. Działa regulująco na wydzielanie sebum. Podobnie ma się rzecz jesli chodzi o olejek z drzewa herbacianego. Jego szerokie spektrum działania mikrobiologicznego sprawia, że jest niezastąpiony także jeśli chodzi o leczenie trądziku, zaskórników. Należę do fanów zapachu tego olejku. Na koniec wąkrotka azjatycka. To jest w ogóle bardzo ciekawy składnik kosmetyków, dość szeroko wykorzystywany właśnie na rynku kosmetyków pochodzących z Azji. Badania polegające na miejscowej aplikacji produktu, potwierdziły poprawę wytrzymałości naczyń krwionośnych. Już kilkuprocentowy udział ekstraktu z wąkrotki w kosmetyku działa oczyszczająco, wygładzająco a także łagodząco. Wąkrotka to silny antyoksydant. Cery dojrzałe szukajcie wąkrotki w składach kosmetyków!
Krem dostajemy w małym, schludnym opakowaniu. W środku 30ml produktu. Jego tekstura podobna jest do gęstej śmietany. Nie jest to nic lekkiego i szybko wchłaniającego się. Z uwagi na dużą zawartość cynku może skórę delikatnie bielić. Wchłania się do matu, bez tłustości.   
Znacie to uczucie, kiedy wiecie, że zaraz pojawi się pryszcz? Tutaj trzeba działać błyskawicznie. Nakładam grubszą warstwą krem Cosrx i on naprawdę powstrzymuje rozrost Dziada.
Inna sytuacja, po wyciśnięciu pryszcza. Skóra w tym miejscu jest mocno podrażniona, zaczerwieniona. Krem nakładam w celu złagodzenia a także powstrzymuję w ten sposób tworzenie się kolejnego stanu zapalnego. 
Centella Blemish Cream nakładam profilaktycznie tuż przed okresem, kiedy zazwyczaj na mojej brodzie robi się bałagan. 
Długo szukałam i  w końcu znalazłam "ten" krem, który w pewnym sensie jest produktem leczniczym. Znacznie przyśpiesza gojenie i łagodzi trądzik.
Uwaga! Produktów z cynkiem nie należy stosować codziennie i przez długi czas. Mogą wysuszać. Proponuję używać doraźnie. ( 30ml/około 70zł. Kupiłam na lookfantastic. Krem można kupić na ebay a także w polskich sklepach z azjatyckimi kosmetykami)


4 komentarze:

Dziękuję za komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.