wtorek, 25 lutego 2020

Jak leczę trądzik w UK. Zasady działania serwisu Dermatica.


Jeśli Waszym problemem jest trądzik, doskonale wiecie, że najlepszym sposobem na poradzenie sobie z nim jest wizyta u dermatologa i wdrożenie odpowiedniego  leczenia.  Tretynoina, adapalen, nadtlenek benzoilu, to są skuteczne, potwierdzone badaniami  klinicznymi substancje, którymi leczy się trądzik. Wszystkie one jednak są na receptę.
System opieki specjalistycznej w Wielkiej Brytanii znacznie odbiega od tego jak wygląda to w  Polsce. To lekarz Pierwszego Kontaktu jest Twoim dermatologiem, ginekologiem, kardiologiem...Do lekarza określonej specjalności trzeba mieć skierowanie a te wypisywane są niechętnie. Po kilku kłopotliwych dla mnie wizytach u GP, który zbagatelizował mój problem z trądzikiem, poczułam się naprawdę zrezygnowana. Są oczywiście prywatne kliniki, ale są one bardzo drogie i nie tak łatwo dostępne jak na przykład w Polsce.
Dermatica to serwis online oferujący dostęp do preparatów dla osób cierpiących na problemy skórne.  Serwis robi także ukłon w kierunku "leczenia " starzenia się skóry.  Głównym dermatologiem serwisu jest Natalia Spierings (ma polskie korzenie :) .  Wszystkie preparaty są produkowane we Francji i jak zapewnia Natalia cechuje je  najwyższa jakość. W ostatnim poście na Instagramie mówi Ona,  że niestety  preparaty z tretynoiną na świecie są różnej jakości. Koncerny po prostu wykorzystują to, że tretynoina jest najlepszym wyborem jesli chodzi  leczenie trądziku .
Na początku trochę obawiałam się i szczerze to nie wierzyłam, że serwis online może mi pomóc. I tu znowu muszę wrócić do tego co mówiłam na początku, czyli specyfiki    brytyjskiej ochrony zdrowia. Tego typu porady nie są tu  czymś złym, żadną egzotyką. National Health Service to bardzo szczegółowa strona internetowa, gdzie krok po kroku znajdziemy informacje jak postępować w przypadku konkretnych problemów zdrowotnych.  Ba, dzwoniąc pod numer 111 możemy porozmawiać z pracownikami służby zdrowia i zasiegnąć porady, skonsultować czy postepujemy poprawnie w danym przypadku. Jeśli jest taka potrzeba, zostanie wezwana karetka, jesli masz możliwość możesz udać się do szpitala, zespół będzie tam na Ciebie czekał. Online zamówić można wiele leków na receptę : antykoncepcję, choroby kobiece, weneryczne i inne.
Jestem z Dermatica od ponad ośmiu miesięcy i patrząc jak wygląda moja cera, uważam że to był jeden z lepszych wyborów jakie dokonałam a sam serwis działa fantastycznie.
Strona internetowa jest oczywiście w języku angielskim, ale nawet jeśli nie mówicie w tym języku bez problemu sobie poradzicie, bo jest łatwa i przejrzysta a pytania, które zada Wam system wymagają najczęściej odpowiedzi TAK lub NIE. 
Decydując się na kurację do wyboru mamy trzy opcje. To ważne, bo Dermatica to produkty skrojone na miarę, dopasowane nie tylko składnikami ale i odpowiednimi formułami. Wybierać można sposród następujących kategorii : 
- trądzik, 
-anti-ageing i 
-najnowsza stymulująca wzrost rzęs.
Ja oczywiście wybrałam trądzik.  System zadał mi kilka pytań. Dotyczyły one między innymi tego :
-jaki mam typ cery,
- czy jestem w  ciąży i czy ewentualnie stosuję antykoncepcję (ciąża wyklucza stosowanie tretynoiny),
- czy moim problemem są blizny potrądzikowe,
-czy moja cera jest bardzo wrażliwa,
-czy na codzień stosuję ochronę przeciwłoneczną,
- czy leczyłam już wcześniej trądzik. Jeśli tak to czym i jakie były efekty,
- czy na codzień stosuję jakieś leki.
 Następnie zostałam poproszona o przygotowanie zdjęć twarzy (profil, prawa strona, lewa strona) do oceny przez Konsultanta. 

I to w zasadzie wszystko. System wstępnie ustali Wam lek, ale ostateczna decyzja należeć będzie do dermatolga ( u mnie to się pokryło).

Dostępne opcje leczenia trądziku na Dermatica to:
- tretynoina,
-adapalen
-nadtlenek benzoilu,
-niacinamid,
-klindamycyna ( antybiotyk),
-kwas azelainowy ( w UK jest wydawany na receptę)
Gdzieś wyczytałam, że w ofercie mają także tazaroten. Nie jestem tego jednak do końca pewna.

Uwaga! Dermatica zastrzega, że przyczyną trądziku mogą być problemy hormonalne i konieczna będzie wizyta u GP. 

Usługa Kosztuje 19,90 funta plus przesyłka. Łącznie płacę 22,90. Serwis działa w formie subskrypcji, odnawianej co 28 dni.  Termin ten można oczywiście przesunąć.  Na swoim przykładzie ale nie tylko moim, bo i z Waszych wiadomości wynika, że buteleczka wystarcza nawet na 6 tygodni.

Po trzech miesiącach zespół Dermatica dokonuje oceny postępów kuracji i kontyuuje lub zmienia receptę na coś skuteczniejszego, jeśli postępów tych nie widać. W miedzyczasie co jakiś czas dostaję krótkie ankiety, czy jestem zadowolona z leczenia, czy nie jestem w ciąży, czy nie zmienił się mój stan zdrowia.

Usługa działa na terenie Wielkiej Brytanii a wysyłka możliwa jest do następujących krajów: Niemcy, Szwecja, Grecja, Malta, Cypr i Finlandia. Na liście ze względu na rozwiązania prawne nie ma niestety Polski.

W kolejnych postach pokażę Wam, czym konkretnie się leczę i przede wszystkim jakie są efekty. 

Ściskam. Iwona1 komentarz:

Dziękuję za komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.