piątek, 5 czerwca 2020

Sensum Mare/ ALGORICH ADVANCED ANTI AGE SERUM.

Podobno mężczyźni są świetnymi kucharzami i fryzjerami. Zdecydowanie do tej tezy muszę dorzucić jeszcze jedną porfesję, w której dobrze sobie radzą. Mianowicie potrafią z pasją, zaangażowaniem i dobrym humorem tworzyć kosmetyki dla Kobiet. Oczywiście, większość kosmetyków nie ma płci. ale nie da się ukryć, że to My jesteśmy głównym ich odbiorcą. Dobra, dobra Panowie niech Wam będzie, rządzicie światem ale pamiętajcie Wami rządzimy My Kobiety :D
Jak widzicie, dzisiejszy post poświęcę Sensum Mare. To polska marka, która tworzy swoje produkty w całości w Polsce. Należy to podkreślić, szczególnie w kontekście ostatnich wydarzeń związanych z pewnymi koszulkami. Proszę Państwa, kilka dni temu upadł mit produkcji i wyjątkowości polskich wyrobów. Odbudować to zaufanie będzie bardzo ciężko. Dlatego szczególnie mocno trzymam kciuki za małe, "prawdziwe" manufaktury, nie tylko z branzy odzieżowej. 
Za marką Sensum Mare stoi dwóch pozytywnych mężczyzn, którzy jak mówią tworzą produkty dla  Kobiet szukających nowoczesnych technologii, składników a także ceniących moc natury.  Połączenie natury z możliwościami technologicznymi, to jest przyszłość rynku kosmetycznego. Sensum Mare w swoich produktach, skupia się na wspaniałych właściwościach składników pochodzących z środowiska wodnego, głównie alg.
Testuję dwa produkty. Znacie mnie, więc domyślacie się, że jednym z nich jest tonik, czyli Algotonic. A także Zaawansowane Serum Rewitalizuące i przeciwzmarszczkowe dla cery suchej, Algorich.  Jest jeszcze wersja dla cery tłustej, która ma postać żelu.
Bogata mleczna emulsja w której kipi od składników aktywnych. Mamy tu komlepksy alg znane z cudownych właściwości nawilżających, dostarczających skórze cennych minerałów. Bardzo lubię kosmetyki z algami, wyraźnie poprawiają nawilżenie skóry. Szczególnie ciekawy jest zawarty w tym produkcie ekstrakt z algi zielononiebieskiej, zawierającej witaminy z grupy B. To coś dla osób chcących zachowość młodosć na dłużej. Dalej wzmacianjąca barierę naskórkową arginina, kwas hialuronowy (niskocząsteczkowy) a także prawdziwy wielozadaniowiec, czyli niacynamid. Nie mogę nie wspomnieć także o kojącym pantenolu i  lagodzącej alantoinie.
Jak już wspominałam wcześniej serum ma postać gęstej mlecznej emulsji. Przy moim typie cery zastępuje mi krem nawilżający. Moja rutyna z użyciem tego produktu wygląda następująco:
- delikatne mycie
- Algotonic Sensum Mare
- Serum Algorich
-krem z SPF
 Mimo nazwy nie będę Was przekonywać, że serum wyprasuje Wam zmarszczki. Absolutnie nie ma w nim takich składników aktywnych, które miałyby zdolności penetracji w głąb skóry. To jest kosmetyk po którym cera zyskuje mocną dawkę nawilżenia i ukojenia. A to wszystko przełoży się na lepszy jej wygląd. Drobne zmarszczki będą optycznie zredukowane. Cera ze zdrową barierą naskórkową będzie jędrna, gładka, rozświetlona, pełna blasku. Pamiętajcie o tym aspekcie układając sobie plan pielęgnacji. Uwielbiamy kwasy i retinoidy. To niezwykle ważne aby zachować balans między aktwnymi substancjami a tymi wykazującymi działanie łagodzące. 
To serum to obcenie mój Must Have jeśli chodzi o pielęgancję po całym dniu na plaży. Słońce, piasek, wiatr potrafią dać cerze ostro w kość. Świetnie regeneruje skórę. 
Z rzeczy mniej ważnych, ale jak by nie patrzeć też istotnych. Serum dostajemy w pięknym, ciężkim szklanym opakowaniu. Ma zapach. Oosobiście wolę, jak kosmetyki nie pachną. Ale to jeszcze inny poziom, którego muszą się nauczyć polscy konsumenci. Mam nadzieję, że że zrozumiemy kiedyś, że zapach nie jest wyznacznikiem wyjątkowości produktu.
Podsumowując, jestem mile zaskoczona. Mam ochotę spróbować także wersji dla cery tłustej. Żelowa konsystencja może świetnie się sprawdzić latem. ( 35ml. W UK kupicie na Skinflower). 


3 komentarze:

  1. A mi to serum zupelnie nic nie dalo, owszem mila pielegnacja, nawilżenie i nic poza tym.Raczej nie wroce do niego, szukam dobrego serum z witamina c i kwasem felulorowym, mam 45l. Czy moglabyś mi coś polecić?bede bardzo wdzieczna.Pozdtawiam Lidia

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.