piątek, 27 marca 2020

Podstawy pielęgnacji.
Szacuje się, że tylko w Wielkiej Brytanii rynek kometyczny wart jest około 17 miliardów funtów. Na całym świecie to są zawrotne sumy, które w ciągu najbliższych lat oczywiście będą sukcesywnie wzrastać. Nic dziwnego, że każdy z graczy chce zgarnąć jak najwięcej dla siebie. My, biedni Konsumenci zalewani jeteśmy silną, wspaniałą, emocjonalną reklamą, która odejmie nam lat, wyprasuje zmarszczki, wyleczy trądzik itp.  Całe media społecznościowe, to jedna wielka machina marketingowa, która nakłania do przesadnego konsumpcjonizmu.  Sama ani bloga ani Instagrama nie prowadzę w celach komercyjnych (nie mam nic przeciwko temu, pod warunkiem, że jest to wyraźnie zaznaczone), sporadycznie (w ciagu 8 lat prowadzenia bloga, bylo  kilknaście takich  sytuacji) przyjmuję przesyłki PR. Wybieram produkty, które chciałabym rzeczywiście przetestować na własnej skórze. Chcę aby moje recenzje były jak najbardziej szczere,  nie były pisane pod presją. 
Doskonale rozumiem Twoją dezorientację, jeśli chodzi o wybór prawidłowej rutyny pielęnacyjnej. Pamiętaj, podstawą pielęgnacji jest sytematyczność. Nieważne, 3 kroków czy 13, rób jak chcesz, byle regularnie.
Skuteczna pielęgnacja, to taka która dostosowana jest do potrzeb Twojej cery, nie wymaga zaanażowania, wysiłku, taka na którą Cię stać! Eksperymentuj ze składnikami i produktmi i znajdź te najlepsze dla Ciebie. Naprawdę nie potrzebujesz kilku produktów z witaminą C, niacinamidem, kilku kremów nawilżających...
Na koniec jeszcze jedna sprawa, pewnie najważniejsza, pamiętaj, że kometyki nie leczą, większość z nich działa zbyt powierzchownie, aby poradzić sobie z na przykład trądzikiem. 

Chciałabym się podzielić z Tobą kilkoma radami na temat podstaw pielęnacji. Poniższe kroki można z powodzeniem zastosować do każdego typu cery. Przedstawione na zdjęciach produkty są przykładowe.  Chodzi Nam o poznanie schematu prawidłowej pielęnacji cery. 

1. Oczyszczanie . To pierwszy, niezbędny i najważniejzy krok w dbaniu o urodę, Ważne, żeby to robić delikatnym produktem. Szukaj produktów o nikim pH, z delikatnymi sbstancjami myjącymi. Pojedyńcze czy podwójne oczyszczanie, wybór należy do Ciebie. Ja uwielbiam podwójne.

2. Złuszczanie . Przynosi korzyci każdemu typowi cery. Rozjaśnia, rozpromienia, pomaga utrzymać prawidłowe nawilżenie cery. Dla cer trądzikowych złuszczanie to krok o którym nie należy zapominać. W warunkach domowych wybierajmy nikie stężenia kwasów. Moje ulubione to: salicylowy, PHA, glikolowy.

3. Zapobieganie i ochrona ( z ang. Prevent&Treat).   Punkt ten rozumiem, jako zapobieganie lub rozwiązywanie różnych problemów skórnych. Złoty standard skutecznej pielęgnacji przciwstarzeniowej to antyoksydanty rano ( witamina C, kwas ferulowy, resweratrol, dysmutaza nadtlenkowa) i retinoidy ( retinol, tretynoina, retinaldehyd) wieczorem. Jeśli zmagasz się z trądzikiem włącz do pielęgnacji serum z kwasem salicyowym, niacynamid. Dla cer odwodnionych dobry będzie kwas hialuronowy. 

4. Nawilżanie i Ochrona. Wszystkie cery potrzebują dawki nawilżenia, aby odbudować barierę naskórkową czy zapobiec utracie wody z naskórka (tzw. TEWL). Cery tłuste i trądzikowe powinny wybierać lekkie, beztłuszczowe formuły. Będzie idealnie jeśli w składzie znajdzie się niacynamid. 
SPF każdego dnia, cały rok, nawet w pochmurne dni. W przeciwieństwie do promienowania UVB, promienie UVA odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry i nowotwory są tak samo groźne przez cały rok. Najlepszy krem do opalania to taki, który używasz każdego dnia. 

Mam nadzieję, że Wam trochę pomogłam. W razie watpliwości czekam na wiadomości i komentarze :)
2 komentarze:

  1. Kocham wszystko z wit C dlatego rano to u mnie obowiązek no i kocham kwas salicylowy (w małych ilosciach) a reklamom nie ufam - już raz sie nacięłam i mi wystarczy:D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz